تلفن تماس : 45102-021

 آدرس  دفتر مرکزی شرکت دلکوک : تهران - فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه ۱۱ - واحد۱۴

 

 

پنس: این ابزار برای کنترل و جایگذاری قطعات و آی سی های روی سطح برد گوشی کاربرد دارند.پنس دارای انواع مختلفی میباشد که  سرکج و معمولی(سر صاف) بیشترین کاربرد در تعمیرات موبایل دارد. نکته قابل توجه در خرید پنس خاصیت آنتی استاتیک آن است، که برای دفع الکتریسیته ساکن موجود در بدن به زمین است، تا در اثر نوسانات جریان اضافی به برد وارد نشود و به قطعات آسیب نرساند.

پیچ گوشتی: از انواع پیچ گوشتی هایی که برای تعمیرات سخت افزار موبایل استفاده میشود به پیچ گوشتیهای ساعتی معروف است، بیشتر پیچ های مورد استفاده در موبایل معمولا چهار سو به قطر ۱ الی ۱.۵ میلیمتر می باشد و سایر مدلها با نامهای T1  الی T6 میباشند که به آنها پیچ ستاره ای نیز گفته میشود.

سیم چین و کف چین: این ابزار برای برش در تعمیرات استفاده میشود که آشنایی با آن دارید.فقط نکته مهم استفاده از کف چین است که برای برش شیلدها و قطعات روی برد میباشد، هنگامی که ما نمی خواهیم روی برد به دلیل حساسیت  هیتر بگیریم از این قطعه استفاده میشود، تنها باید با دقت این کار انجام شودتا متالیزه برد کنده نشود.

گیره کار:برای تعویض قطعات روی برد جهت ثابت نگه داشتن برد استفاده از گیره کار الزامی است.معمول ترین گیره های مورد استفاده درتعمیرات موبایل گیره تخت و گیره فکی( گیره مهر)میباشد. مهمترین نکته در هنگام استفاده از گیره این است که قطعات در زبانه های گیره آسیب نبینند، به همین دلیل زمان بستن برد روی گیره باید با دقت بالا انجام شود.

سیم قلع:یکی از ابزار لحیم کاری که بر روی برد برای سیم کشی و اتصالات لحیم کاری استفاده میشود. معمولا سیم قلع یا سیم لحیم استفاده شده برای تعمیرات موبایل با قطر ۰.۳ الی ۰.۵ میلیمتر استفاده میشود.

خمیر قلع : تشکیل شده از قلع ۹۹% با حجم تراکم بیشتر نسبت به سیم قلع دارد که حالت خمیری پیدا میکند، از خمیر قلع برای شابلون کردن و یا قلع زدن پایه های از دست رفته استفاده میشود.

توپ قلع:در برخی موارد برای راحتی کار از توپ قلع استفاده میشود،همان خمیر قلع است که به صورت گوی های قلع با قطرهای مختلف که بر اساس اندازه پایه ها و اندازه شابلون استفاده میشود و پس از هیتر گیری مانند قبل روی پایه ها می نشیند.

خمیر فلکس: روغنی است که هنگام هیترگیری استفاده می شود تا اولا سطح برد نسوزد، ثانیا به برد حالت چسبندگی ایجاد کند تا اتصال آنها روی برد آسان باشد و ثالثا قطعات دیگری که قرار نیست برداشته شود، در جای خود بماند

سیم لاکی : برای سیم کشی روی برد از این مدل سیم روکش دار استفاده میشود. قطر سیم لاکی های موجود برای تعمیرات برد موبایل از ۰.۲۵ الی ۱ میلیمتر میباشد. معمولا از ۰.۲۵ الی ۰.۷۵ میلیمتر برای سیم کشی مسیرهای داخلی برد و از قطرهای بزرگتر برای سیم کشی روی برد استفاده میشود.

شابلون: از شابلون برای پایه سازی آی سی های که از روی برد بلند شده و یک دست کردن پایه ها به وسیله خمیر قلع و هیتر استفاده میشود. هر آی سی شابلون مخصوص خود را دارد.

منبع تغذیه : به عنوان یک منبع تغذیه مستقیم برق (DC) با دامنه ولتاژ صفر الی ۳۰ ولت و ولوم جریان با دامنه صفر الی ۵ آمپر قابل تغییر است. معمولا باطری های موبایل با مقدار ولتاژ ۳.۴ الی ۳.۸ ولت است، لذا با این مقدار ولتاژ میتوان اکثر گوشی ها را روشن کرد و بسته به حالات متفاوت گوشی مقدار جریان تغییر میکند.(در حالت استند بای مقدار جریان صفر است).میتوان به وسیله مقدار جریان در حالت های مختلف گوشی، در مورد صحت وسلامت برد اظهار نظر داد.همچنین برای شوک دادن باطری نیز از طریق منبع تغذیه نیز صورت میگیرد.

هیتر : هیتر یا دمنده هوای گرم که در تعمیرات سخت افزار استفاده میشود، برای برداشتن و گذاردن قطعات،حرارت دادن برای رفع لحیم سردی(قلع مردگی)و... استفاده میشود. هیتر دارای وولوم تنظیمات شدت حرارت (Heat) بین ۰ الی ۵۰۰ درجه سانتیگراد و شدت باد (Air) که در مدلهای مختلف، متفاوت است ولی معمولا بین ۰ الی ۱۲۰ قدرت دمش دارد که روی نمایشگر دستگاه وجود دارد. برای تعمیرات موبایل درجه ۴۵۰درجه سانتیگراد هیتر با دمش ۲۰ کافی است (البته باید به این نکته دقت داشته باشید که در هر هیتر این مقدار متفاوت است و به درصد خطای دستگاه نیز باید توجه داشت)

هویه: یکی از انواع هویه مورد استفاده برای تعمیرات موبایل هویه SMD است که همان هویه معمولی با نوک بسیار نازک است. از این هویه برای لحیم کاری روی برد، سیم کشی، تمیز کردن  برد، تعویض بعضی قطعات پلاستیکی و... استفاده میشود. بهترین نوع هویه های بازار هویه ولر(weller) است که بین ۰ الی ۴۵۰ درجه سانتیگراد است.

مولتی متر: مولتی متر دستگاهی است برای اندازه گیری ظرفیت قطعات اکترونیکی و همچنین میتوان از سلامت قطعات مطلع شد. این دستگاه به صورت دیجیتال و آنالوگ موجود میباشد که استفاده از مولتی متر آنالوگ دیگر منسوخ شده است. مولتی متر دیجیتال دارای یک سلکتور میباشد که با چرخاندن آن، میتوان واحد مورد نظر را انتخاب کرد و آن را در دامنه مربوط به خود قطعه گذاشت. در بعضی از مولتی مترهای دیجیتال دامنه واحدها به صورت خودکار میباشد، یعنی شما با انتخاب واحد دامنه به صورت اتومات تنظیم میشود.

دامنه های روی مولتی متر :

  1. دامنه اهم که با علامت Ω یا ohm میباشد برای اندازه گیری مقاومت است.
  2. دامنه فاراد که با علامت CX یا F برای آزمایش خازن است
  3. دامنه دیود یا بازر که با علامت(((•  یا—|→   نمایش داده میشود، برای آزمایش دیود، ترانزیستور، قطع و وصل بودن مسیر و .... است.
  4. دامنه ولتاژ و جریان DC که با علامت DCV و DCA نمایش داده میشود.برای اندازه گیری ولتاژ و جریان مستقیم میباشد.
  5. دامنه ولتاژ و جریان AC که با علامت ACV و ACA  نمایش داده میشود.برای اندازه گیری ولتاژ و جریان متناوب میباشد.

برای تست قطعات توسط مولتی متر باید توسط پراب ها صورت گیرد که به رنگهای مشکی و قرمز میباشند، و در پایه های مثبت و منفی متصل میشوند و براساس قطعه در جهت مورد نظر قرار میگیرند.

اولتراسونیک: برای شستشو و سرویس برد گوشی های آبخورده که سولفاته شده و یا کثیف هستند از دستگاه اولترا سونیک استفاده میشود. اساس کار دستگاه با امواج مافوق صوت (تا چندین کیلوهرتز ) میباشد. در بعضی از گوشی های آبخورده نمیتوان سطح برد را با تینر تمیز کرد و باید آن را با محلول اولتراسونیک در دستگاه قرار داد، وبه مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با ارتعاشات به تمام سطوح برد و قطعات موبایل، جرم سولفاته و کثیفی سطح برد و حتی قسمت های زیر قطعات و آی سی ها را شست وشو می دهد. باید توجه داشته باشید که محلول اولتراسونیک را با آب مقطر به نسبت گفته شده توسط خود کمپانی محلول باید ترکیب شود، نکته بعدی که باید حتما دقت شود جدا کردن کلیه قطعات حساس از برد مانند LCD، دوربین، باندگو و... میباشد. بعد از انجام فرآیند دستگاه، باید برد را با تینر و مسواک تمیز کنیم و بعد از آن با پمپ باد و سشوار صنعتی خشک کنیم. دقت داشته باشید که بعضی قطعات موبایل مانند میکروفن دیجیتال روی برد متصل هستند و قابلیت جدا سازی ندارند، لذا هنگام استفاده در دستگاه باید توسط چسب پوشیده شود.

لوپ:لوپ یا میکروسکوپ دیجیتال همگی برای سهولت کار جهت انجام امور ظریف و به منظور بزرگنمایی سطح برد، بین همکاران استفاده میشود. این دستگاه دارای لنز محدب برای فوکوس و شفافیت بسیار بالا میباشد، که قابلیت اتصال به کامپیوتر و پورت  USB  برای ضبط نیز دارد.

 

 

تلفن تماس : 45102-021

 آدرس  دفتر مرکزی شرکت دلکوک : تهران - فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه ۱۱ - واحد۱۴

 

 

نمایندگی ایسوس , نمایندگی لنوو , نمایندگی شارپ , نمایندگی GLX , نمایندگی تعمیرات ایسوس , نمایندگی تعمیرات شارپ , نمایندگی تعمیرات GLX , نمایندگی تعمیرات لنوو , تعمیرات ایسوس , تعمیرات لنوو , تعمیرات جی ال ایکس , تعمیرات شارپ , ایسوس , لنوو , GLX , شارپ , تعمیرات تبلت ایسوس , تعمیرات تبلت لنوو , تعمیرات تبلت GLX , تعمیر تبلت ایسوس , چاپ , تعمیر تبلت lenovo , تعمیر تبلت asus , تراکت , نمایندگی دل , تعمیر لپ تاپ دل , نمایندگی DELL , تعمیر آل این وان دل , نمایندگی hp , نمایندگی اچ پی , نمایندگی samsung  , چاپ تراکت , نمایندگی asus  ,تعمیر مک بوک اپل , تعمیر آیپدنمایندگی sharp , نمایندگی Dell , نمایندگی Samsung , نمایندگی GLX , نمایندگی HP , نمایندگی Lenovo , نمایندگی Samsung , نمایندگی اپل , نمایندگی apple , نمایندگی ال جی , نمایندگی پاناسونیک , نمایندگی لوازم خانگی پاناسونیک , تعمیر موبایل , تعمیر پرینتر , نمایندگی سونی , تعمیرات سونی , موبایل سامسونگ , تعمیر گوشی آیفون , تعمیر موبایل نوکیا , تعمیر پرینتر اپسون , تعمیر دستگاه کپی , دستگاه کپی شارپ

© 2020 Mobilekook. All Rights Reserved. Designed By Masoumipour

Please publish modules in offcanvas position.